hydrolat do skóry wrażliwej

Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą używane, bo mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, barwników i wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a właściwie element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Nienagannie łagodzi cerę po depilacji lub też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezwykle delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dopasować wedle ulubionego zapachu lub właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, jednakowoż oraz o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.