materiały dla korepetytorów

Efektywne wsparcie nauczania języka angielskiego dla młodych ludzi
Nikomu nie wypada tłumaczyć, jak istotny jest język angielski oraz to, ażeby dziecko mogło jak najwcześniej uczyć się go w sposób efektywny. Powstały już ogromne tomy lektur i poradników wskazujących na to, jakim sposobem można wspierać swoje dziecko w zmaganiach się z obcym językiem. W tym miejscu próbujemy uzbierać w pigułce jedne z najistotniejszych narzędzi, jakie okazały się skuteczne w nauce języka angielskiego w znacznej większości wypadków.

Daily routines vocabulary

Aktywna nauka języka angielskiego – jak wspomóc potomka?
Najistotniejsze w nauce języka angielskiego w okresie dzieciństwa jest scalenie jej z rozrywką. To daje optymalne rezultaty, szczególnie w owym czasie, gdy taka nauka jest wspomagana przez odpowiedniego korepetytora. Właściwego – to oznacza, kochającego nie wyłącznie język angielski, niemniej jednak i dzieci, a do tego umiejącego tę wiedzę i miłość przekazać.
Poza zaangażowaniem korepetytora wolno wspomagać dziecko przez zachęcanie go do korzystania z takich pomocy dydaktycznych jak:
•    Flashcards
•    Książeczki interaktywne
•    Ćwiczeniówki
Jako rodzic, jakiemu zależy na wzorowych zdolnościach językowych dziecka, musisz mieć też otwarty umysł na ciągłe poszukiwanie pomysłów, wskazówek, akcesoryjnych materiałów, jakie będą malucha inspirować do pogłębiania nauki, odkrywania nowych słówek. Z nieraz dziecko samo będzie domagało się pobocznych bodźców, koniec końców pokocha ten drugi język, a owoce tej miłości będą mu wspomagać przez całe życie – od pozyskiwania odpowiednich stopni w szkolnej ławie, po pokaźniejsze możliwości w kontekście kariery zawodowej.